فروش 140 هزار دستگاهی Vive توسط اچ تی سی

شرکت اچ تی سی در بخش تلفن هوشمند اگرچه بسیار محبوب است اما متاسفانه با وجود رقبایی سرسخت نتوانست سود بزرگی نصیب خود کند. از این رو به سراغ محصولات دیگر رفته تا وضعیت مالی خود را از وضعیت نابسامان نجات دهد.

NIKE

 

در این بین مارس 2016 با همکاری والو هدست واقعیت مجازی Vive را توسعه داده و روانه بازار کرد. Vive قیمتی بیش از 800 دلار داشته و برای اجرا کاربر باید آن را به کامپیوتر میان رده جهت پخش محتوای واقعیت مجازی متصل سازد.

حال براساس گزارشات جدید، فروش این هدست تاکنون 140 هزار دستگاه بوده که قابل توجه نیست. چند ماهی از عرضه این هدست می گذرد و انتظار می رفت اچ تی سی فروش بالایی با این هدست داشته باشد.

این در حالیست که کارشناسان پیش بینی می کنند هدست PS VR سونی تا پایان سال به فروش 2.5 میلیون دستگاهی دست پیدا کند. البته قیمت PS VR تنها 399 دلار بوده و به کنسول PS4 متکی است. در این بین مشتریان مجموعا باید مبلغی 800 دلاری را که تنها قیمت Vive است، هزینه کنند.

با این حساب قیمت Vive را باید شکست در فروش آن دانست و شرکت اچ تی سی نیز بایستی راه حلی برای فروش کمتر از انتظار پیدا کند. زیرا رقبای سرسختی در بازار وجود داشته که کار این هدست رده بالا HTC سخت می کنند. بنابراین بایستی روی قیمت آن تجدیدنظری نماید و با قیمتی مناسب تر به عرضه آن بپردازد.

منبع